Sport Herning
Forud for sæsonens sidste kamp - mod Brøndby - fik Aral Simsir overrakt det synlige bevis på, at han er årets profil i Superligaen i sæsonen 2025-26. Prisen blev overrakt af Thomas Lindrup fra Spillerforeningen.
Forud for sæsonens sidste kamp - mod Brøndby - fik Aral Simsir overrakt det synlige bevis på, at han er årets profil i Superligaen i sæsonen 2025-26. Prisen blev overrakt af Thomas Lindrup fra Spillerforeningen. Foto: Henning Bagger/Ritzau Scanpix

Medie: FCM nærmer sig salg af årets profil i Superligaen

Trabzonspor har ifølge TV 2 Sport budt 15 millioner euro på Superligaens assistkonge, Aral Simsir. FCM er i forhandlinger med den tyrkiske storklub om de sidste detaljer

Jørn Just Kristensen
Jørn Just Kristensen
Sportsredaktør | [email protected]

Jeg har været sportsredaktør på Herning Folkeblad siden 2011. Det er mit job at lede og fordele arbejdet på sportsredaktionen, så vi får den bedst mulige dækning af egnens sportshold og sportsfolk på alle platforme. Du må altid gerne sende mig en mail med tips og input. Du bliver ikke den eneste :-)

Læs Jørns seneste historier

Deltag i debatten

Vær den første til at kommentere dette!