Ærgerlig sæsonafslutning: FCM smed 2-0-føring og tabte til Brøndby
Ærgrelsen var stadig synlig, da FCM-spillerne fik overrakt DM-sølvmedaljerne. Fra venstre er det Pedro Bravo, Valdemar Byskov, Dario Osorio, Han-beom Lee og Victor Bak Jensen.
Ærgrelsen var stadig synlig, da FCM-spillerne fik overrakt DM-sølvmedaljerne. Fra venstre er det Pedro Bravo, Valdemar Byskov, Dario Osorio, Han-beom Lee og Victor Bak Jensen. Foto: Henning Bagger/Ritzau Scanpix

Ærgerlig sæsonafslutning: FCM smed 2-0-føring og tabte til Brøndby

FC Midtjylland styrede længe mod en sikker hjemmesejr, men endte med at tabe på en overtidsscoring til Brøndby, som dermed får Europa Playoff-kamp mod FC København

Jørn Just Kristensen
Jørn Just Kristensen
Sportsredaktør | [email protected]

Jeg har været sportsredaktør på Herning Folkeblad siden 2011. Det er mit job at lede og fordele arbejdet på sportsredaktionen, så vi får den bedst mulige dækning af egnens sportshold og sportsfolk på alle platforme. Du må altid gerne sende mig en mail med tips og input. Du bliver ikke den eneste :-)

Læs Jørns seneste historier

Deltag i debatten

3 kommentarer